Creo tar ansvar for at våre medlemmer ikke taper lønn ved en eventuell streik som andre forbund gjennomfører.

Akademikerne har tatt ut 140 ansatte i streik i Oslo kommune fra 24. mai. Vi kan dermed komme i en situasjon, dersom det blir konflikt, hvor Creos medlemmer vil kunne bli permittert dersom det blir iverksatt streik.

– Creo vil selvsagt ta ansvar for at våre medlemmer som eventuelt blir permittert, ikke skal bli økonomisk skadelidende som følge av en eventuell streik. Vi ber derfor de det gjelder å ta godt vare på brev dere mottar fra kommunen og utskrift av lønnsslipper dersom det blir iverksatt permitteringer, sier forbundsleder Hans Ole Rian.

– Det er en selvfølge at våre tillitsvalgte og medlemmer skal opptre solidarisk med de forbundsområder som er i lovlig konflikt, og ikke skal overta arbeidsoppgaver som er tiltenkt kolleger som er i streik, fortsetter forbundslederen.

Dersom du har spørsmål, kan du kontakte oss på forbundskontoret på e-post: post@creokultur.no eller på tlf: 23 10 22 10.

Se vedlagt informasjonsskriv: Hvordan forholder vi oss når medlemmer av andre forbund er tatt ut i streik?